Kroketa ziņas 2015-9

13.11.2015

Sveiciens visiem kroketistiem un kroketa draugiem!

1. Vispirms informācija par AC kroketa finālmača rezultātu.
Jānis Šteins uzvarēja Normundu Zelčānu divu spēļu summā ar rezultātu 26/3 un 26/14. Mača kopējais ilgums 5,5 stundas.

Līdz ar to vēsturiski pirmā AC turnīra Latvijā goda pjedestāls ir sekojošs:
1. Jānis Šteins (SIG-LIG)
2. Normunds Zelčāns (OKK)
3. Roberts Stafeckis (OKK)

2. Pēc Gruzijas kroketa federācijas ielūguma Roberts Stafeckis no 21. līdz 26.oktobrim Pasaules kroketa federācijas uzdevumā viesojās Gruzijā, kur sniedza konsultācijas par kroketa spēles organizatoriskajiem jautājumiem, laukumu iekārtošanu, kā arī vadīja treniņnodarbības kroketa entuziastiem. Jāatzīmē vietējo Kutaisi mediju lielā interese par vizīti. Kopā ar Gruzijas kroketa federācijas prezidentu tika sniegtas intervijas diviem televīzijas kanāliem, bez tam bija arī pusstundu gara saruna par kroketu tiešraidē no studijas. Tiek plānots, ka jau šogad Gruzija tiks uzņemta WCF sastāvā, un nākamgad Gruzijas komanda piedalīsies pasaules komandu čempionātā GC kroketā Anglijā.

3. Visi kroketisti tiek laipni aicināti piedalīties sezonas noslēguma pasākumā 5.decembrī Ratniekos, kurā plānots atskatīties uz aizvadītās sezonas rezultātiem un pieredzi turnīru organizēšanā, kā arī apmainīties viedokļiem par nākamās sezonas plāniem. Precīzāka informācija par ballīti tuvākajās dienās nāks no Jāņa un Sarmītes.

4. Aicinām visus izteikt viedokli par kroketa norisēm Latvijā un to uzlabošanas iespējām.

5.Īsumā par nākamās sezonas galvenajiem turnīriem.
5.1. Pasaules čempionātā AC kroketā aprīlī ASV, pateicoties sava sponsora atbalstam, Latviju pārstāvēs Andrejs Savinovs.
5.2. Pasaules komandu čempionātā GC kroketā maijā Anglijā Latviju pārstāvēs Normunds Zelčāns, Jānis Šteins, Roberts Stafeckis un Andris Usāns.
5.3. Eiropas čempionātā GC kroketā maija beigās Spānijā Latvijai pienākas 2 starta vietas. Saskaņā ar LKF lēmumu, vietas tiek prioritāri piedāvātas Latvijas kroketistiem, ņemot vērā to rezultātus Latvijas čempionātā. Aicinājums visiem līdz 1.decembrim paziņot savu gatavību piedalīties.

6. Kroketa apmācība
6.1. Ir piedāvājums no WCF apmaksāt dalību (maksimāli trijiem pārstāvjiem no katras valsts ) Kroketa akadēmijas kursos Anglijā Southwick klubā netālu no Londonas, kuri notiks no 3. līdz 8.maijam. Iespējams, ka Latvijai tiks piedāvāts arī transporta izmaksu pabalsts apmēram 150 euro apjomā (2-3 dalībniekiem). Aicinu visus paust savu vēlmi un gatavību piedalīties.
6.2. LKF apsver iespēju organizēt “ziemas treniņnometni” orientējoši aprīļa vidū. Pastāv divas iespējas: kroketa klubs Algarvē, Portugālē (netālu no Faro lidostas), vai arī kroketa klubs Corfu salā Grieķijā. Orientējošais nometnes ilgums būtu 5-6 dienas, no kurām 3-4 dienas būtu kroketa nodarbības, bet pārējais laiks atvēlēts tūrismam. Savlaicīgi rezervējot lidmašīnas biļetes, ceļa un viesnīcas izmaksas varētu iekļauties 400-500 euro robežās. Dalībnieku skaits šajā pasākumā nav ierobežots, aicinu visus interesentus pieteikties.

7.Turnīru kalendārs 2016.gadam jau top. Plānots tā galīgo versiju izveidot pēc aptaujas anketu izvērtēšanas.