LATVIJAS KOMANDAS PANĀKUMI PASAULES ČEMPIONĀTĀ GC KROKETĀ

No 15. līdz 20. maijam Latvijas kroketistu komanda ar panākumiem startēja pasaules čempionāta 2.divīzijas turnīrā, kurš notika Apvienotās Karalistes Bath pilsētas kroketa klubā. Latvija ieguva trešo vietu divīzijā, jeb 11. vietu pasaules rangā, par 5 vietām uzlabojot savu pozīciju salīdzinot ar iepriekšējo čempionātu.
Pirmajās trijās dienās notika cīņas apakšgrupās. Latvijas komanda vispirms ar 5-1 pārliecinoši pieveica Skotiju, pēc tam ar 4-2 Beļģiju, pēc tam nācās atzīt Spānijas pārākumu ar rezultātu 1-5. Līdz ar to Latvija ieguva 2.vietu savā apakšgrupā. Pusfinālā ar 1-6 zaudējums ļoti spēcīgajai Austrālijas komandai, kura iepriekšējā čempionātā startēja 1.divīzijā. Mačā par trešo vietu turnīrā Latvija pārliecinoši ar 7-2 uzvarēja Vāciju.
Turnīra rezultāti: https://croquetscores.com/2016/gc/golf-croquet-world-team-tier-2
Pasaules komandu čempionāts notiek reizi četros gados kopumā trijās divīzijās: pirmajā un otrajā divīzijā pa astoņām valstīm, bet trešajā četras valstis. Pirmajā divīzijā startēja (iepriekš iegūto vietu secībā) Ēģipte, Jaunzēlande, Anglija, ASV, Dienvidāfrika, Īrija, Zviedrija, Velsa, otrajā divīzijā startēja Austrālija, Beļģija, Čehija, Vācija, Skotija, Spānija, Latvija, Šveice. Trešajā divīzijā startēja Norvēģija, Portugāle, Krievija. Latviju čempionātā pārstāvēja (no kreisās):
Andris Usāns, Jānis Šteins, Normunds Zelčāns, un Māris Lindbergs.

LV komanda